Kiedy sprzedasz samochód

www.aboutmusic.com.pl https://sklep.regmot.com.pl/produkty/wybor-wg-marki-samochodu/daewoo/tico,2,13796 https://www.filtry-dpf-fap.pl/czyszczenie-dpf/wycinanie-filtrow-fap

Kiedy już sprzedasz swój samochód, musisz wiedzieć, że oprócz zawarcia umowy kupna-sprzedaży musisz podjąć jeszcze inne kroki po to, by definitywnie utracić miano właściciela pojazdu. Pamiętaj o tym, że masz dwa tygodnie od daty sprzedaży samochodu na to, by poinformować o tym fakcie swojego ubezpieczyciela. W razie niewypełnienia przez ciebie tego obowiązku jesteś zobowiązany zapłacić składkę zarówno ubezpieczenia OC, jak i AC.

Warto sobie uzmysłowić, że poinformowanie o fakcie sprzedaży auta jest warunkiem do tego, by odstąpić od wspomnianych ubezpieczeń. Pamiętaj też o tym, by niezwłocznie udać się do odpowiedniego dla twojego miejsca zamieszkania Wydziału Komunikacji. Bowiem masz trzydzieści dni od daty sprzedaży samochodu na to, by poinformować o fakcie zbycia auta.

Jeśli tego obowiązku nie wypełnisz, narażasz się na odpowiedzialność w razie gdyby kupujący spowodował wypadek jadąc samochodem, którego właścicielem wedle dokumentacji jesteś nadal ty, a nie ten, który kupił samochód.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.