Wszystko pod kontrolą?

www.stnicholaseklutna.org gemed.pl/monitory-medyczne/ wybielanie zębów dentysta dentysta piątkowo w Poznaniu na Piątkowie

Uzależnienie może spotkać każdego człowieka, choć naukowcy twierdzą, że niektóre osoby mają do niego większe predyspozycje. Skłonność do uzależnień jest po części warunkowana genetycznie. Osoby z takimi skłonnościami często zastępują jedno uzależnienie innym. Wychodząc z alkoholizmu, mogą przykładowo rzucić się w ramiona hazardu. W rozwoju uzależnień rolę odgrywają jednak nie tylko czynniki genetyczne, ale także środowiskowe.

Nie każda osoba lubiąca alkohol wpadnie w nałóg. Naukowcy, chcąc wyraźnie odróżnić używanie alkoholu od jego nadużywania, usiłowali posłużyć się terminem wskaźnika utraty kontroli nad ilością spożytych procentów. To rozróżnienie okazało się jednak mylące ze względu na różne normy kulturowe odnośnie tego, ile można wypić. Normy te różnią się w poszczególnych krajach: to, co w jednym z nich będzie traktowane jak nadużycie, w innym nie będzie budziło zdziwienia. Dlatego zastanawiając się, czy mamy już do czynienia z uzależnieniem, warto zastanowić się nad skutkami picia.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.