Przeciwwskazania do stosowania antykoncepcji hormonalnej

https://www.formeds.com.pl/cat/98/Pamiec https://www.idaszewska.pl/zdrowe-odzywianie http://www.medident.pl

Antykoncepcja hormonalna to najczęściej wybierana przez kobiety metoda zabezpieczania się przed ciążą. Jednakże nie wszystkie powinny i mogą ją stosować, ponieważ mogą być do tego istotne przeciwwskazania. Zanim kobieta zacznie przyjmować tabletki antykoncepcyjne, powinna udać się do ginekologa i skonsultować, czy nie ma żadnych chorób, które mogą stanowić ograniczenie.

Najważniejsze jest, aby wykluczyć wszelkie choroby związane z zaburzeniami krzepliwości krwi, ponieważ estrogen zwiększa krzepliwość krwi. Przeciwwskazaniem są także częste migreny, cukrzyca i otyłość. Kobieta, która ma problemy zdrowotne z wątrobą lub niewydolnością nerek także powinna zrezygnować z antykoncepcji hormonalnej.

Nie wszyscy wiedzą, że bezwzględnym przeciwwskazaniem jest palenie papierosów u kobiet po 35. roku życia, ponieważ estrogen w połączeniu z nikotyną znacznie zwiększa ryzyko powstania chorób układu krążenia. Kobiety w ciąży także nie powinny stosować doustnej antykoncepcji hormonalnej ze względu na toksyny, które mogłyby mieć wpływ na rozwijający się płód.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.