Czy łatwo nadążyć za postępem?

pro-vita.org.pl nożyce do kabli izolowane folie pcv

Zmiany technologiczne, gospodarcze, społeczne, kulturalne to wszystko efekty rewolucji przemysłowej zapoczątkowanej już w XVIII wieku. Dziejące się przez stulecia przeobrażenia w różnych dziedzinach stworzyły świat taki, w jakim obecnie żyjemy. A jest to rzeczywistość, w której dominuje szeroko rozumiana automatyzacja i cyfryzacja.

Obracamy się w świecie wszech stronnie skomputeryzowanym, co często nastręcza nam trudności. Tempo rozwoju różnych technologii jest tak duże i na bardo wysokim poziomie, że wymaga od nas ciągłego dokształcania się, by być na bieżąco, nie zostać w tyle. Nie chcemy przecież stać obok i tylko spoglądać na dokonujące się zmiany.

A te zmiany ciągle się dzieją, ciągle nas zaskakują i przekształcają wokół świat. Szereg przeobrażeń z czasów rewolucji przemysłowej oceniamy najczęściej bardzo pozytywnie, ponieważ udoskonaliły nasze życie. Są jednak również negatywne skutki tamtych zmian, ale o nich mówimy znacznie rzadziej.

Niektóre z nich są nieodwracalne i dzisiaj dzięki obecnym technologiom możemy jedynie próbować zapobiegać dalszemu ich rozwojowi.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.