Zadbaj o stan lakieru nakładając ochronne powłoki na lakier samochodowy - szczegóły w salonach detailingowych. Makomotocykle

Kiedy poruszamy się po polskich drogach, to dość często widzimy motocyklistów, którzy na swoich ścigaczach osiągają zawrotne prędkości. Tego typu zachowanie dla wielu z nas jest irytujące i nie ma się czemu dziwić, ponieważ stanowi ono spore zagrożenie dla otoczenia.

Oczywiście, motocyklista, który porusza się z prędkością na przykład dwustu kilometrów na godzinę po zwykłej drodze ryzykuje przede wszystkim swoje własne życie. Jeśli z jakiejś przyczyny jego motor by się w takiej sytuacji przewrócił, to przeżycie takiego wypadku byłoby tylko i wyłącznie cudem.

Nawet najlepszy kask i ochraniacze, których używają motocykliści, w niczym by tutaj nie pomogły. Rozpędzony ścigacz może również przyczynić się do śmierci innych użytkowników dróg, zarówno kierowców, jak i pieszych przechadzających się poboczem czy nawet chodnikiem.

Bezpośrednia konfrontacja motocykla z samochodem może przecież spowodować poważną tragedię, podczas której ucierpi nie tylko motocyklista. Warto mieć na uwadze, że stan polskich dróg nie jest najlepszy i niewiele jest na nich odcinków, na których można rozwijać duże prędkości.

Takich miejsc, w których można wypróbować osiągi dobrego ścigacza w przestrzeni publicznej nie ma praktycznie wcale, no chyba że zlekceważy się obowiązujące przepisy i zdrowy rozsądek. Tylko na specjalnych torach można w omawiany sposób jeździć – tam ryzyko podejmuje wyłącznie motocyklista, ponieważ nie może wejść on w kolizję z innym pojazdem i z człowiekiem.

Dobrze by było, gdyby ścigacze ścigały się tylko na takich torach.