To w jaki sposób mamy przygotowane nasze miejsce pracy, będzie miało ogromny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też, niezwykle ważne jest to, abyśmy podczas pracy przy biurku mieli wszystko ustawione na odpowiedniej wysokości i pod odpowiednim kątem. W przeciwnym razie nieświadomie możemy doprowadzić do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, jak i napięcia mięśni, które z biegiem czasu będą się pogłębiały, w efekcie czego znacznie spadnie nasz komfort życia. Dlatego powinniśmy wiedzieć, jak należy przygotować miejsce pracy przy biurku, aby zapewniało nam ono odpowiedni komfort.

Biurko i krzesło

Przede wszystkim powinniśmy dopilnować, aby biurko i krzesło, z których korzystamy były odpowiednio do nas dopasowane. To oznacza, że powinny być one regulowane, tak abyśmy nie mieli problemów, z ustawieniem ich na odpowiedniej wysokości. Do tego jeszcze warto zwrócić uwagę na to, aby krzesło dawało nam odpowiednie podparcie dla pleców, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym.

Warto również dopilnować, aby miało wygodne podłokietniki, na których będziemy mogli opierać ręce podczas pracy.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy mieć pewność, że mamy zapewnioną odpowiednią ergonomię pracy przy biurku, to powinniśmy zadbać o specjalną podkładkę pod dokumenty. Która będzie na wysokości klawiatury, a dodatkowo będzie delikatnie pochylona, dzięki czemu nie będziemy nadwyrężać szyi. Warto również zadbać o podnóżek, dzięki któremu będziemy mieli wygodnie oparte nogi, tak abyśmy trzymali je pod odpowiednim kątem. Warto również zwrócić uwagę na odległość monitora od naszej twarzy i kąt jego nachylenia. W takich przypadkach warto również zadbać o odpowiednie ustawienie myszki i klawiatury, tak aby korzystanie z nich było jak najbardziej naturalne dla ustawienia naszych dłoni. Warto zobaczyć jakie są zasady ergonomicznej pracy przy biurku.

Jeśli będziemy się do nich stosować, będziemy mieli pewność, że z jednej strony nasza praca będzie wydajna, a z drugiej nie będziemy obciążać naszych mięśni i stawów.