Wypożyczanie samochodu we Wrocławiu i tankowanie

www.j-geo.pl Cinquecento Kup u Nas pronar ciągniki które są przydatne w pracy

Coraz popularniejsze stają się usługi wypożyczania auta na okres krótko lub długoterminowy. Wynajem samochodu to świetna opcja dla tych, którzy nie posiadają swojego auta, ale chcą wybrać się w podróż właśnie takim pojazdem. Wypożyczonym autem możemy dojechać na wczasy w kraju i za granicą, na rodzinną uroczystość, w delegację czy do codziennej pracy. Wiele wypożyczalni oferuje zarówno wynajem samochodów osobowych na 5 osób, jak i mini busów czy aut dostawczych. Przed dokonaniem rezerwacji warto rozeznać się w kwestii tankowania. Zazwyczaj do wyboru mamy dwie opcje:

  • Wypożyczenie samochodu z pełnym bakiem i oddanie auta z bakiem pustym,
  • Wypożyczenie samochodu z pełnym bakiem i oddanie auta z bakiem napełnionym.

Dana wypożyczalnia samochodów we wrocławiu powinna udostępniać na swojej stronie internetowej lub poprzez kontakt telefoniczny, e-mailowy czy bezpośredni dostępne opcje tankowania: bak pełny-pełny lub bak pełny-pusty. Przy każdej z tych opcji powinna być wskazana cena usługi!

Wypożyczenie samochodu z pełnym bakiem, ale zwrot auta z bakiem pustym

Wybierając opcję bak pełny-pusty otrzymujemy wybrany samochód z bakiem pełnym paliwa, które to wliczone jest w cenę usługi. Auto najlepiej zwrócić z bakiem pustym, ponieważ nawet, gdy nie wykorzystamy w pełni całego baku, koszt za pozostawione paliwo nie zostanie zwrócony. Kiedy wybrać tę opcję? Kiedy decydujesz się na wypożyczenie samochodu na dłuższy czas lub masz świadomość, że będziesz na tyle dużo podróżować, że w dniu oddania samochodu nie starczy Ci czasu na zatankowanie auta na stacji.

Jakie są plusy tej opcji? Nie musisz martwić się o ponowne napełnienie zużytego paliwa. A minusy? Koszt paliwa zostaje wliczony do ceny usługi, a cena ta jest zazwyczaj wyższa niż obowiązująca na stacjach paliw. Wypożyczalnia dolicza również dodatkową opłatę za sam serwis tankowania. Zdarza się, że niektóre wypożyczalnie zwracają koszty za niewykorzystane paliwo, ale jeśli jest to wynajem auta na maksymalnie 3 dni. Najlepiej dopytać o te kwestie lub sprawdzić odpowiednie zapisy w regulaminie danej wypożyczalni samochodów we Wrocławiu lub w innym mieście.

Wypożyczenie samochodu z pełnym bakiem i zwrot auta również z pełnym bakiem

Kolejna opcja, jaką masz do wyboru to wypożyczenie samochodu z bakiem pełnym paliwa i zobowiązanie się do oddania auta z napełnionym bakiem. Jeżeli oddamy samochód z niepełnym bakiem, to wypożyczalnia jak najbardziej może obciążyć nas kosztami, ale takie zapisy muszą być jasno określone w regulaminie. Lepiej nie narażać się na takie koszty, ponieważ ceny paliwa w wypożyczalniach będą sporo droższe niż na stacjach. W dniu zwrotu wynajętego auta lepiej zaplanować sobie czas na zatankowanie baku do pełna. Wybierając tę opcję, paliwo nie zostaje wliczone do ceny usługi, na czym możemy zaoszczędzić, napełniając je samemu na stacji za niższą cenę.

.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.