Tabletka „72 godziny po” – jak działa?

w poznańskim ortodoncja ortodonta poznań ortodoncja poznańska rehabilitacja komorniki

W sytuacjach, gdy kobieta zapomniała przyjąć tabletki antykoncepcyjnej lub zawiodła mechaniczna metoda antykoncepcji, pojawia się strach i panika. Jednakże ratunkiem może być tabletka „72 godziny po”, która zmniejszy ryzyko zajścia w niechcianą ciążę.

Jest to jedna z metod antykoncepcji hormonalnej, którą stosuje się po niezabezpieczonym stosunku. W jaki sposób działa oraz czy może być zagrożeniem dla zdrowia kobiety ? Tabletka „72 godziny po” charakteryzuje się wysoką zawartością progesteronu, który zapobiega zajściu w ciążę.

Należy wiedzieć, że jej działanie ma charakter zapobiegawczy – uniemożliwia zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórce jajowej. Pigułka nie przerywa rozpoczętej ciąży.

Jej skuteczność zależy od tego, w jakim odstępie czasowym od niezabezpieczonego stosunku została przyjęta. Należy ją zażyć przed upływem 72 godzin, ponieważ po tym czasie komórka jajowa zagnieżdża się w macicy i nie ma możliwości zahamowania tego procesu.

Badania wykazują, że skuteczność tej metody antykoncepcji hormonalnej wynosi 75%. Obecnie tabletki po dostępne są w aptekach bez recepty, jednakże ze względu na silne oddziaływanie na organizm, należy ją stosować wyłącznie w sytuacjach awaryjnych.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.