Szybkie tempo przemian w transporcie

chwytaki do płyt regały magazynowe paletowe

Za rozwojem włókiennictwa poszła metalurgia i hutnictwo. Tu dokonał się przewrót technologiczny. Produkowano coraz więcej stali, do czego wykorzystywano węgiel kamienny.

Te dwie dziedziny tak nierozerwalnie ze sobą związane pobudziły dynamiczny rozwój transportu. Zaistniała konieczność przewożenia produkowanych towarów w najróżniejsze, często bardzo odległe miejsca. Potrzebne były drogi lądowe, wodne, budowano mosty, ale to wciąż było za mało.

Zapotrzebowanie na towary rosło i koniecznie trzeba było je szybko i sprawnie dostarczyć do kontrahentów. Nadszedł czas maszyny parowej, której istnienie wykorzystano do skonstruowania statków parowych i parowozów. Transport i komunikacja towarowa były w pełnym rozkwicie.

Z czasem koleją żelazną zaczęli też podróżować ludzie. W tamtych czasach powstał też Kanał Sueski, który połączył Morze Śródziemne z Morzem Czerwonym. Budowano go przez dziesięć lat.

Stał się drogą wodną, którą w krótszym niż dotąd czasie statkami morskimi transportowano towary z kontynentu europejskiego do Azji.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.