Podłogi drewniane i panele

http://bumitech-posadzki.pl/ Scala Schody https://kiddyfave.com/lozka-pietrowe,353,0.html

W pokojach zazwyczaj posadzek ceramicznych się nie montuje. Dużą karierę zrobiły w nich panele podłogowe, parkiety drewniane lub drewnopodobne oraz naturalne deski. Nie da się ukryć, że pomieszczenie w takim anturażu prezentuje się wybornie. Jeśli dodamy do tego piękne ściany i godne uwagi meble, efekt estetyczny jest wprost znakomity.

Oczywiście mając taką ładną podłogę musimy o nią właściwie zadbać. Utrzymanie porządku na co dzień nie nastręcza specjalnych trudności. W zwykły dzień wystarczy przejść się po pokoju z miotłą i szufelką, zbierając kłęby kurzu, przed którym obronić się jest niemożliwe. Efekt skłębienia będzie większy, jeśli mieszkamy z kotem lub psem.

Od takiego powierzchownego odkurzenia warto rozpocząć każde poważniejsze sprzątanie. Wszak podstawową formą dbania o panele czy podłogę drewnianą jest mycie na mokro. Tu naszym sojusznikiem będzie oczywiście mop, a do tego wiadro z ciepłą wodą, do której dodamy odpowiedniego detergentu. Jakiego? Możemy sięgnąć po jakiś uniwersalny produkt do czyszczenia dowolnych powierzchni, ale jeszcze lepiej wybrać coś dedykowanego.

Środki do mycia takich podłóg zawierają specjalne składniki, jak choćby koncentraty wosków. Zapewniają tym samym optymalne nabłyszczenie i co istotne – brak smug. Ostatnim etapem (nieobowiązkowym, ale często praktykowanym) jest finalne nabłyszczenie podłogi. Wysoki połysk da się uzyskać na drewnie lub panelu lakierowanym.

Jeśli zdecydowaliśmy się na rozwiązanie matowe, możemy sobie ten punkt darować. Nabłyszczanie podłogi zwykle odbywa się z udziałem specjalnej pasty z dodatkiem naturalnych wosków, które pielęgnują przy okazji drewno.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.