Podbiał pospolity

https://meditus.eu/wszywka-alkoholowa-lublin Sprzęt rehabilitacyjny

Podbiał pospolity jest najczęstszym lekiem ziołowym wykorzystywanym do produkcji tabletek na ból gardła. Nic dziwnego, ponieważ sprawdza się jako składnik aktywny wspomagający leczenie objawów zapalenia błon śluzowych gardła, anginy i zapalenia oskrzeli. Napar lub herbatka przygotowana z liści podbiału pospolitego minimalizuje odruch wykrztuśny, dlatego jest polecana również długoletnim palaczom oraz osobom w wieku starczym.

Na te wszystkie dolegliwości pomocny będzie liść podbiału pospolitego, jednak nie tylko ta część rośliny jest wykorzystywana. Kwiaty podbiału pospolitego znajduje swoje wykorzystanie w pielęgnacji twarzy, ponieważ przemywanie naparem przygotowanym z liści rośliny hamuje wydzielanie serum, dlatego jest polecany do cery tłustej. Również wykazuje działanie oczyszczające, sprawdzi się więc w pielęgnacji cery trądzikowej.

Z właściwości podbiału pospolitego skorzystają również alergicy, ponieważ pomaga zlikwidować i zapobiega powstawaniu wysypkom oraz podrażnieniom skóry wrażliwej.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.