Podbiał pospolity

01 Wrz
cennik diagnostyka chorób narządu ruchu ortopedia poznań ortopeda w Poznaniu https://elixirzdrowia.pl/

Podbiał pospolity jest najczęstszym lekiem ziołowym wykorzystywanym do produkcji tabletek na ból gardła. Nic dziwnego, ponieważ sprawdza się jako składnik aktywny wspomagający leczenie objawów zapalenia błon śluzowych gardła, anginy i zapalenia oskrzeli. Napar lub herbatka przygotowana z liści podbiału pospolitego minimalizuje odruch wykrztuśny, dlatego jest polecana również długoletnim palaczom oraz osobom w wieku starczym.

Na te wszystkie dolegliwości pomocny będzie liść podbiału pospolitego, jednak nie tylko ta część rośliny jest wykorzystywana. Kwiaty podbiału pospolitego znajduje swoje wykorzystanie w pielęgnacji twarzy, ponieważ przemywanie naparem przygotowanym z liści rośliny hamuje wydzielanie serum, dlatego jest polecany do cery tłustej. Również wykazuje działanie oczyszczające, sprawdzi się więc w pielęgnacji cery trądzikowej.

Z właściwości podbiału pospolitego skorzystają również alergicy, ponieważ pomaga zlikwidować i zapobiega powstawaniu wysypkom oraz podrażnieniom skóry wrażliwej.