Niebezpieczne ścigacze

toyota używana ofertę sklepu skoda rowery

Szybkie motory, czyli tak zwane ścigacze, mają w naszym kraju całkiem spore grono zagorzałych fanów. Poruszanie się nimi po przestrzeni publicznej często wzbudza pewne kontrowersje. Nie chodzi tutaj oczywiście o sam rodzaj pojazdu, ale bardziej o zachowanie motocyklistów na drodze.

Ścigacze, jak już sama nazwa wskazuje, mają przede wszystkim rozwijać duże prędkości. Te lepsze i nowocześniejsze mają takie osiągi, że nie można ich legalnie przetestować na żadnej polskiej drodze. W innych krajach można spotkać się z autostradami, na których nie ma żadnych ograniczeń prędkości, jednak w Polsce próżno ich szukać.

Ogólnie rzecz biorąc, naprawdę dobrych dróg jest w naszym kraju bardzo mało. Niestety, wielu kierowców ścigaczy nic sobie z tego nie robi i jeździ z dużą prędkością nawet po terenach zabudowanych. Z pewnością, każdy z nas przynajmniej raz w życiu widział motor mknący dużo ponad sto na godzinę po ulicy w mieście.

Zdarzają się też tacy, którzy w przestrzeni miejskiej rozpędzają swoje maszyny nawet do dwustu kilometrów. Każdy rozsądnie myślący człowiek musi przyznać, że jest to zwykła głupota. Przy takich prędkościach, jeśli doszłoby do jakiegokolwiek wypadku, a w przestrzeni miejskiej jest to dość prawdopodobne, kierowca motocykla ma minimalne szanse na przeżycie.

Oczywiście, może on również przyczynić się do straty zdrowia i życia innych użytkowników dróg. Ścigacze nie są pojazdami, na których można się swobodnie poruszać po polskich drogach. Motocykliści muszą o tym pamiętać.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.