Motocyklowi szaleńcy

urazy.cywilizacja.com.pl toyota poznań serwis Czyszczenie tapicerki

Nie da się ukryć, że polskie drogi nie należą do najbezpieczniejszych. Ich stan techniczny w wielu miejscach jest co najmniej niezadowalający, a to może przyczyniać się do wypadków. Szczególnie narażeni są kierowcy szybkich motocykli, które potrafią rozwijać ogromne prędkości.

Kiedy takim pojazdem najedzie się na zwykłą dziurę w jezdni, to może skończyć się to tragedią. Ogólnie rzecz biorąc, tak zwane ścigacze nie należą do bezpiecznych pojazdów. Są one zdecydowanie mniej stabilne od samochodów i bardzo łatwo się na nich wywrócić.

Przy dużej prędkości nawet chwila zagapienia czy też kontakt z dziurawym podłożem może skończyć się śmiertelnym wypadkiem. Kierowcy nie chronią tutaj żadne strefy zgniotu, zderzaki czy też poduszki powietrzne – jest on całkowicie odsłonięty i w razie kolizji jedynym sensownym zabezpieczeniem, jakie posiada, jest kask. Takie akcesoria mają jednak ograniczoną wytrzymałość, a poza tym nie tylko urazy głowy mogą być groźne.

Czasami można spotkać na polskich drogach motocyklistów jadących na przykład dwieście kilometrów na godzinę. Takie osoby muszą być świadome tego, jak wiele ryzykują łamiąc przepisy. Nie chodzi tutaj tylko o ich własne bezpieczeństwo, ale również o bezpieczeństwo pozostałych użytkowników dróg oraz pieszych.

Z pewnością, dla wielu osób rozwijanie zawrotnych prędkości na motorze jest wspaniałym doznaniem, dającym adrenalinę i poczucie wolności. Trzeba jednak zawsze zachowywać rozsądek i jeździć bezpiecznie. Przyjemność przyjemnością, ale zdrowie zdrowiem.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.