Most Quingdao Haiwan

Lokale do wynajęcia w Poznnaiu i Baranowie https://agrobex-wynajem.pl/lokale-do-wynajecia.html biura w Poznaniu Profesjonalny architekt Poznań może sprzedać Ci od razu gotowy projekt.

Można by się długo spierać, jaką potężną współczesną budowlę uznać za największe dzieło architektoniczne na świecie. Z pewnością wiele osób wskazałoby najwyższe wieżowce, które – tak jak Burj Khalifa dosłownie „drapią chmury”. Jednak wydaje się, że niemniejszy podziw należy się inżynierom i wykonawcom najdłuższych na świecie mostów.

Niesprzyjające warunki i konstrukcje, które muszą wytrzymać stały ruch oraz trudne warunki atmosferyczne, a nawet trzęsienia ziemi… To wymaga inżynierii na najwyższym poziomie. Aktualnie najdłuższym mostem na świecie jest Quingdao Haiwan Bridge, który powstał w Chinach. Konstrukcja ma ponad 42 km.

długości. To oznacza, że można by wzdłuż mostu zorganizować maraton! Budowa pochłonęła około 10 mld dolarów i trwała 4 lata. Most składa się z 450 000 ton stali.

Jest przejezdny od 2011 roku. Od tamtego czasu stał się nie tylko praktycznym połączeniem miejscowości, ale także punktem turystycznym oraz głównym bohaterem wielu niesamowitych zdjęć. W końcu nie codziennie widzi się most, którego koniec niemal znika na horyzoncie.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.