Lotnictwo

Haftowane na zamówienie kościelne chorągwie prezentują się wyśmienicie przyssawki do płyt

Marzenia o lataniu towarzyszyły człowiekowi od zawsze. Najpierw były to wizje lotów balonowych, później zwrócono uwagę na możliwość zastosowania skrzydeł.

I tak powstały pierwsze szybowce sterowane siłą wiatru. Poszukiwano jednak ciągle innej siły, która sprawiłaby, że samoloty unosiłyby się w powietrzu.

Dociekliwość i wytrwałość konstruktorów sprawiła, że do maszyn latających zastosowano wreszcie, po wielu innych próbach, silniki spalinowe. Te pozwoliły na wykonywanie lotów coraz dłuższych i szybszych.

Wszystkie te możliwości łącznie z nowoczesną metalową konstrukcją samolotów wykorzystano dla działań wojennych. Obecnie każde państwo na świecie posiadające swoją armię jest wyposażone w samoloty rozwijające prędkość ponaddźwiękową.

Wysokiej klasy samoloty pasażerskie też są świadectwem rozwoju państw, chętnie korzystamy z nich, bo stały się doskonałym środkiem transportu powietrznego. Dzięki nim szybko podróżujemy po całym świecie i poznajemy inne kultury.

Błyskawiczny w XX wieku rozwój technologiczny w lotnictwie zapoczątkował także erę lotów kosmicznych. Urzeczywistniły się marzenia człowieka o lataniu, a może nawet przekroczyły jego wyobrażenia i fantazje.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.