Łazienka na poddaszu – jak ją zbudować?

www.bip.pisz.pl Nowe mieszkania bezczynszowe Marki na sprzedaż, nieruchomości - Wasowscy Developments Plewiska dom dla rodziny na sprzedaż Plewiska Domy i mieszkania z ogródkiem Poznań Plewiska, na sprzedaż od dewelope

Przestrzeń na poddaszu bardzo często staramy się zaaranżować w jakiś ciekawy i praktyczny sposób. Jednym z najciekawszych pomysłów jest stworzenie tam łazienki – nie dość, że jest to właśnie bardzo praktyczne rozwiązanie to jeszcze będziemy mieli bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o samą aranżację.

Jak w przypadku pozostałych pomieszczeń, tak i tym razem potrzeba będzie jednak odpowiedniego projektu – tym bardziej, że wcale nie łatwo jest zagospodarować przestrzeń „pod skosami”, gdzie spotkać możemy pewne wyzwania architektoniczne. Chodzi tutaj przede wszystkim o doprowadzenie na poddasze wszystkich potrzebnych instalacji.

Nie jest to jednak na tyle dużym wyzwaniem, aby całkowicie porzucać plany o budowie łazienki na poddaszu. W ten sposób bardzo łatwo możemy bowiem oddzielić strefę dzienną i nocną, a do tego zyskać prywatną łazienkę, niedostępną dla gości czy innych domowników.

O czym pamiętać przy projektowaniu łazienki na poddaszu?

Łazienka na poddaszu daje przede wszystkim możliwość stworzenia niepowtarzalnego, niezwykle interesującego pomieszczenia. Świetnie możemy bowiem wyeksponować konstrukcję dachu jak również pobawić się światłem.

Sporym wyzwaniem jest jednak zaprojektowanie łazienki w taki sposób, aby była ona jak najbardziej funkcjonalna – wszak przestrzeń jest dość ograniczona, a co za tym idzie liczy się w zasadzie każdy centymetr powierzchni. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że korzystanie z takiej łazienki będzie wygodne, ale także ergonomiczne.

Trzeba więc wiedzieć, ile miejsca i przestrzeni potrzebować będą poszczególne sprzęty, a następnie zdecydować się na to, w jaki sposób łazienka ma zostać wyposażona. Dotyczy to wyboru między prysznicem a wanną, ale przestrzeń ma też duże znaczenie, jeśli chodzi o jakiekolwiek dodatkowe wyposażenie jak na przykład pralka.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.