Konsekwencje pracoholizmu

stomatolog estetyczny stomatologia estetyczna poznań w poznaniu robimy stomatologię estetyczną szczepionki http://suplementydiety.net/

Wydawać by się mogło, że dla pracodawcy pracoholik będzie idealnym pracownikiem. Oddany swoim obowiązkom, nie wahający się zostać po godzinach, dbający o perfekcyjny kształt tego, co robi. Przywiązany do deadlinów i w całości poświęcający się karierze. To jednak tylko pozory. W rzeczywistości w rozrachunku długoterminowym pracoholizm jest wyjątkowo niekorzystny – nie tylko dla samego pracownika, ale także dla firmy. Pracoholik nie będzie mógł bowiem stale funkcjonować na wysokich obrotach. Z czasem stają się mniej kreatywni, spontaniczni, boją się aranżować nowe wyzwania.

Równowaga między życiem prywatnym a pracą jest bardzo ważna. U pracoholików jest ona zupełnie zachwiana. Na konsekwencje nie trzeba długo czekać. Pojawiają się problemy z koncentracją, bezsenność, nerwowość. Osoba cierpiąca na uzależnienie od pracy jest wyczerpana – zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Często zaczyna cierpieć na wrzody żołądka i choroby krążenia. W przypadkach skrajnych dochodzi do zagrożenia życia – pracoholicy mogą zapaść na zawał serca.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.