Jak schudnąć z folią spożywczą?

dzieciece.chorobyswiata.com.pl mierniki

Wiele osób chciałoby schudnąć bez większego wysiłku czy treningu. Zrzucenie „oponki” nie jest jednak wcale takie łatwe i wymaga sporego nakładu pracy. Jednak w ostatnich latach całkiem popularne stało się odchudzanie z pomocą… folii spożywczej. Czy jest to w ogóle możliwe i o co w tym wszystkim chodzi? Wykorzystanie folii spożywczej to dość niekonwencjonalna metoda, aby zrzucić zbędne kilogramy.

Wiele osób owija się folią spożywczą, a mówiąc dokładniej, owija się nią w pasie, chcąc zrzucić kilogramy właśnie z brzucha. Sęk w tym, że takie działanie może doprowadzić do odwodnienia organizmu, a niekoniecznie do utraty nadmiaru kilogramów. Głównie dlatego trzeba dobrze wiedzieć, w jaki sposób wykorzystać folię, gdyż w wielu przypadkach może być to bardzo niebezpieczne i skończyć się dla nas bardzo źle. Eksperci przestrzegają więc przed stosowaniem folii spożywczej i liczeniem na cuda.

Wiele osób owija się folią w pasie podczas treningów, lecz zdaniem ekspertów takie zastosowanie folii raczej nie przyniesie pożądanego efektu, jakim ma być pozbycie się nadmiaru tłuszczu. Jak bowiem wskazują, w trakcie ćwiczeń spalamy tkankę tłuszczową równomiernie, tak więc folia owinięta wokół brzucha wcale nie spowoduje, że stracimy nadprogramowe kilogramy właśnie w okolicach pasa. Fakt faktem, że w wielu przypadkach osoby stosujące taką metodę zauważają ubytki w pasie, lecz jest to efekt utraty wody z organizmu. Zdaniem ekspertów, owijanie brzucha folią podczas treningów bywa też całkiem niebezpieczne, szczególnie że może prowadzić do odwodnienia czy nawet przegrzania naszego organizmu.

Folia spożywcza – wyszczupla i oczyszcza

Jeśli więc źle zastosujemy folię to nie powinniśmy spodziewać się efektów – ale jak się okazuje, folia spożywcza zastosowana w prawidłowy sposób może rzeczywiście wyszczuplić oraz oczyścić ciało. Owijanie ciała folią pobudza bowiem krążenie, jak również pocenie się, dzięki czemu organizm wydala szkodliwe substancje. Aby jednak ta metoda rzeczywiście zadziałała, należy także przygotować albo domowy krem, albo też glinkę, które sprawią, że owinięcie ciała folią będzie po prostu efektywne. Do przygotowania domowego kremu potrzeba nam będzie takich składników jak:

  • miód (pół szklanki),
  • jedno żółtko,
  • kilka kropelek olejku cytrusowego.

Przy tym wszystkim należy pamiętać, że takie zabieg powinniśmy stosować nie w trakcie ćwiczeń, lecz przed nimi. Tego typu zastosowanie folii ma wiele zalet – wszak możemy zastosować ją na wielu różnych częściach czy partiach ciała. W wielu przypadkach folia pozwoli na walkę z cellulitem, jak również pomoże nam poprawić ogólny stan naszej skóry. Nic więc dziwnego, że jej stosowanie jest całkiem popularne, także w wielu salonach kosmetycznych.

Ważne jest jednak to, aby folią nie owinąć się zbyt ciasno. Dodatkowo, folię należy zdjąć z naszego ciała już po kilkudziesięciu minutach lub maksymalnie po około godzinie – w przeciwnym razie może dojść na przykład do reakcji alergicznych czy infekcji skóry.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.