Import

pistolet do silikonu termopara do junkersa

Import to sprowadzanie produktów lub półproduktów z innych krajów jest dość kosztowny, ponieważ wiąże się opłatami za transport, za cło. Mimo wszystko większość państw nie jest samowystarczalna i zmuszona jest do importu.

Każdemu państwu zależy na sprzedaży rodzimych produktów, starają się nie sprowadzać produktów, które mogą sami wyprodukować. Nieco inaczej sprawa ma się w Polsce, nadal mamy przeświadczenie, że to, co z obcego kraju jest lepszej, jakości, mimo iż nasz przemysł jest naprawdę na wysokim poziomie.

Sprowadzamy wszystko od odzieży po artykuły spożywcze, żyjąc w przekonaniu, że jest lepsze. Okres powojenny nauczył Polaków, że u nas nic nie ma i zmuszeni jesteśmy do wspierania obcej koniunktury.

Dziś to wszystko się zmienia, może nie możemy kupić polskiego samochodu, ponieważ żaden nie jest polską marką, ale większość produktów tak. Dzięki różnego rodzaju kampaniom reklamowym jesteśmy namawiani do lokalnej lojalności i zakupów w Polsce na szczęście świadomość rośnie a to wpływa na dalszy rozwój polskiego przemysłu.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.