Dziurawiec zwyczajny

http://www.formeds.com.pl/poradnik/artykuly stomatologia estetyczna poznań http://www.horyzontybezgranic.pl/inne/rowery-trojkolowe.php

Dziurawiec zwyczajny jako lek stosuje się w ziołolecznictwie na wiele sposobów. Roślina ta jest najbardziej znana z dobroczynnego działania na żołądek i układ pokarmowy.

Napar z dziurawca zwyczajnego poprawia perystaltykę jelit i działa rozkurczowo na mięśnie gładkie, dlatego stosowany jest przy nieżytach żołądka, zaburzeniach trawienia czy wzdęcia. Oprócz tego dziurawiec zwyczajny wykazuje działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne, dlatego może być stosowany do przemywania ran, oparzeń słonecznych i termicznych, a nawet odmrożeń oraz jako płukanka przy zapaleniu gardła.

Zawartość hiperycyny w dziurawcu działa uspokajająco, przeciwdepresyjnie oraz poprawia nastrój. Dlatego właśnie polecany jest osobom, które cierpią na zaburzenia na tle nerwowym, bezsenność, a nawet depresje.

Dziurawiec zwyczajny jest również składnikiem aktywnym w wielu suplementach diety przeznaczonych dla kobiet w okresie menopauzy ze względu na swoje działanie uspakajające, odprężające i wyciszające.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.