Dlaczego warto wybrać olej syntetyczny?

https://wodorowaniezbaszyn.pl

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów w naszym aucie – odpowiada przede wszystkim za właściwą pracę jednostki napędowej i może wydłużyć jej żywotność. Odpowiednio dobrany, będzie ogromnym usprawnieniem. Ale jeśli  źle wybierzemy olej silnikowy do naszego auta to wtedy możemy spodziewać się poważnych konsekwencji, wliczając w to także awarię silnika. Bardzo istotne jest więc, aby wiedzieć, w jaki sposób dobrać olej silnikowy – na rynku znajdziemy trzy typy: syntetyczny, półsyntetyczny oraz mineralny. Z tej trójki największą popularnością bez wątpienia cieszy się olej syntetyczny. Jest tak, ponieważ olej syntetyczny to najlepsza opcja dla nas i dla naszego samochodu. Przede wszystkim dlatego, że mogą one pracować zarówno w niskiej, jak i w bardzo wysokiej temperaturze – dzięki temu świetnie sprawdzą się tak latem, jak i zimą.

Wielu kierowców dobrze zna ten ból, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, co powoduje, że zaczynamy martwić się o to, czy nasze auto w ogóle odpali. Stosując olej syntetyczny, mamy w zasadzie pewność, że nie będziemy mieli żadnych problemów z rozruchem silnika nawet w bardzo niskich temperaturach.

Olej syntetyczny – lepszy od mineralnego?

Olej syntetyczny jest na tyle popularny, że w zasadzie cały czas trwają prace nad tym, aby ten mógł zapewniać jeszcze lepszą pracę jednostki napędowej. Nic więc dziwnego, że syntetyki cieszą się dziś największym zainteresowaniem kierowców i są lepszą alternatywą niż oleje mineralne czy oleje półsyntetyczne. Oleje mineralne niestety nie mogą pochwalić się tak dobrymi właściwościami, podczas gdy oleje półsyntetyczne są całkiem rozsądnym rozwiązaniem, natomiast nie zapewniają one tak mocnej ochrony silnika jak oleje syntetyczne. Wszystko to powoduje, że oleje syntetyczne są po prostu najlepszym wyborem. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że ze względu na swoje właściwości są one bardzo pomocne – nie tylko ułatwiają rozruch silnika w niskich temperaturach czy też wydłużają żywotność jednostki, lecz również znacznie lepiej dbają o jej czystość, pozytywnie wpływają na zmniejszenie zużycia paliwa, a na dodatek mogą pochwalić się nieco dłuższymi okresami pomiędzy wymianami.

Warto więc zainwestować w dobrej jakości olej silnikowy syntetyczny i zadbać w ten sposób o swój samochód, szczególnie jeśli mowa o nowym pojeździe, gdzie stosowanie syntetyków jest wprost wskazane. 

Silnik samochodowy, mimo dobrego oleju nadal ulega zużyciu, dodatkowym zabiegiem, który może wydłużyć jego żywotność jest wodorowanie silnika, która pozwala na pozbycie się zalegającego w nim nagaru.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.