Czy da się umyć ścianę?

http://www.bamartech.pl/kategoria-produktu/separatory/ http://www.oprawaobrazow.waw.pl/ schody kręcone

O ile z czyszczeniem podłóg i mebli żadnego problemu nie ma, to jest taki rodzaj powierzchni, z którego czystością możemy mieć problem. Chodzi o ściany. Problemu nie ma w łazienkach i kuchniach, gdzie całość ścian lub przynajmniej ich większa część jest pokryta kafelkami ceramicznymi.

Bierzemy szmatkę lub gąbkę i myjemy bez obaw. Co jednak z pokojami i przedpokojem, gdzie ściana jest wymalowana farbą lub pokryta tapetą? Kiedyś w ogóle nie było mowy o tym, aby ściany porządnie wyczyścić. Jeśli przylgnął do nich brud, trzeba było to miejsce czymś zasłonić (na przykład wieszając obraz lub inną ozdobę) lub po prostu pogodzić się z tym, że czysto już nie będzie.

Obecnie możliwości techniczne są znacznie szersze, ale trzeba pamiętać o nich zawczasu. Na rynku farb dzieje się sporo i dziś bez problemu kupimy farby silikonowe lub teflonowe. O co chodzi? Mają one specjalny skład, który powoduje, że doskonale przylegają do powierzchni i są dużo trwalsze niż odpowiedniki produkowane wcześniej.

Udział cząsteczek silikonu oraz teflonu powoduje, że możemy bez obaw zmywać ścianę wilgotną szmatką lub gąbką – i nic złego nie powinno się dziać. Szorowanie jest już bardziej ryzykowne, ale z usunięciem powierzchownych zabrudzeń raczej nie będzie kłopotu. Podobnie sprawy mają się z tapetami.

Już od dawna nie są to zwykłe arkusze papieru z nadrukowanym wzorkiem. Dziś wytwarza się wysokiej jakości tapety zmywalne z impregnowanego materiału. Są one odporne na wodę i możemy bez cienia obaw przetrzeć je na mokro, jeśli się zabrudzą.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.