Co trzeba wiedzieć o pigułce dwuskładnikowej?

Precyzyjny termometr bezdotykowy Gess Sinupret ortodonta poznań

Doustna antykoncepcja hormonalna to najpopularniejsza metoda antykoncepcji, stosowana przez ponad 65 milionów kobiet na całym świecie. Na rynku dostępne są pigułki dwuskładnikowe oraz takie, które zawierają jeden składnik.

Co trzeba wiedzieć o pigułce dwuskładnikowej? Pigułka dwuskładnikowa składa się z dwóch hormonów: estrogenu i progestagenu i jest to jedna z najskuteczniejszych metod zabezpieczania się przed ciążą. Dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne hamują proces owulacji, zagęszczają śluz w drogach rodnych kobiety oraz uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka, w przypadku zapłodnienia.

Na rynku mamy 3 rodzaje tabletek dwuskładnikowych. W jednofazowych wszystkie tabletki w opakowaniu mają taki sam skład i nie ma znaczenia kolejność ich przyjmowania.

Dwufazowe cechują się tym, że należy przyjmować tabletki w odpowiedniej kolejności, ponieważ początkowe zawierają tylko estrogeny. W trójfazowych zawarte są trzy różne dawki hormonów, więc należy ściśle przestrzegać kolejności przyjmowania.

Tabletki należy brać przez 21 dni o stałej porze, po czym zrobić 7 dni przerwy, w których powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. Kolejne opakowanie należy rozpocząć 8.

dnia przerwy. Prawidłowe przyjmowanie gwarantuje wysoką skuteczność.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.