Chmiel zwyczajny

https://www.formeds.com.pl/faq/82/Lecytyna http://gemed.pl/usg-weterynaryjne/ licówki gorzów

Chmiel zwyczajny posiada wiele właściwości leczniczych, które pomogą przy leczeniu różnego rodzaju schorzeń. Po pierwsze, szyszki tej rośliny wykazują działanie uspakajające, napar z tej rośliny polecany jest dla osób cierpiących na nadpobudliwość.

Oprócz tego jest bezpiecznym lekiem nasennym, który wyciszając, pomaga spokojnie zasnąć. Chmiel zwyczajny pomoże również osobom cierpiącym na brak apetytu, niestrawność, zaburzenia trawienne czy inne problemy żołądkowe, ponieważ wspomaga wydzielenia soków żołądkowych.

Herbata z szyszek chmielu zwyczajnego pomoże przy dolegliwościach związanych z układem moczowym i chorobą nerek, ponieważ ta roślina wykazuje działanie moczopędne. W okresie klimakterium napar z chmielu zmniejsza uderzenia gorąca, ponieważ jest składnikiem, który zawiera substancje o działaniu estrogennym.

Jest również częstym składnikiem aktywnym produktów kosmetycznych, szczególnie do pielęgnacji włosów takich jak szampony, odżywki maski czy wcierki, ponieważ wyciąg z chmielu hamuje nadmierne wypadanie włosów, wzmacniając cebulki i przyspieszając ich regenerację.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.