Bezpieczna jazda na motorze

www.kwadrat.slupsk.pl W sklepie Danoil kupisz oryginalne oleje silnikowe marek takich jak Castrol czy Shell

Szybkość pociąga i podnieca wielu z nas. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że żeby jeździć z dużymi prędkościami, trzeba mieć do tego odpowiednie warunki, umiejętności, no i oczywiście sprzęt. W innym wypadku sporo się ryzykuje, a przecież nie ma nic cenniejszego niż nasze zdrowie. W Polsce jest całkiem spore grono miłośników szybkich motocykli, czyli tak zwanych ścigaczy.

Jeśli również my zaliczamy się do tego grona, to powinniśmy dowiedzieć się tego, w jaki sposób można jeździć szybko, ale jednocześnie w miarę bezpiecznie. Oczywiście, zwykła jazda motocyklem jest mniej bezpieczna od jazdy samochodem. W aucie jesteśmy chronieni przez strefy zgniotu, pasy, poduszki powietrzne i inne tego typu rzeczy. Na motorze mamy właściwie tylko kask, który i tak nie jest przecież niezniszczalny.

Nawet przy niewielkiej prędkości wywrotka na jednośladzie może być brzemienna w skutki i bardzo bolesna. Zawsze więc trzeba prowadzić ostrożnie. Ważne jest to, żeby stan techniczny naszego ściągacza był jak najlepszy. Nawet drobna usterka na drodze może okazać się niebezpieczna.

Konieczne jest również dobranie właściwych opon do panującej aktualnie pogody. Polskie drogi zasadniczo nie są w najlepszym stanie. Nie ma również u nas miejsc, w których w przestrzeni publicznej możemy bezpiecznie rozpędzać do maksymalnych prędkości, jakie daje nam ścigacz. Dlatego też ekstremalnie szybkie przejażdżki powinny odbywać się na torach wyścigowych, które są do tego odpowiednio przygotowane.

Na zwykłej drodze ryzykujemy nie tylko własnym życiem, ale również życiem innych jej użytkowników.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.