Alberto Ascari

https://hymerpoznan.pl/serwis/ https://sklep.regmot.com.pl/produkty/wybor-wg-marki-samochodu/daewoo/tico,2,13796

Wycofanie się na dwa lata Juana Manuela Fangio pozwoliło na wypłynięcie na powierzchnię kolejnego wielkiego kierowcy, jakim był Alberto Ascari. To właśnie on w latach 1952 oraz 1953 stał się kolejnym Mistrzem Świata Formuły 1. Reprezentując barwy zarówno Ferrari jak i Scuderia Lancia, Alberto Ascari na zawsze wpisał się na karty historii tego sportu.

Pokazywał całemu światu jak wielką prędkość potrafi osiągnąć ścigając się na najróżniejszych torach. Miał na swoim koncie najlepsze czasy, najszybsze okrążenia ze wszystkich zawodników. Niestety nie tylko miłe chwile zwieńczone sukcesem i wygraną były jego udziałem.

Doświadczał także smaku porażki wynikającej z niesprawności samochodu lub także wypadku na torze w Monako, gdzie nie tylko rozbił swój samochód, ale także zakończył zawody w pobliskim akwenie wodnym. 26 maja 1955 roku, mając niespełna 37 lat, na torze Monza, testował swój samochód wyścigowy, ulegając na jednym z zakrętów wypadkowi, w wyniku którego zakończył swoje życie. Jego kariera w Formule 1 nie była może zbyt długa, jednakże sukcesy, które odnosił, świadczyły o niebywałym talencie.

spafactory.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.